Поради престојниот празник пратките по курирска служба од четврток (04.06) ќе пристигнат во понеделник (08.06)

Со цел превенција и заштита на вработените и на клиентите, 
Ве замолуваме за вашите нарачки да ја користите нашата бесплатна достава во Скопје и курирската служба за останатите градови.

Со цел навремена достава во деновите САБОТА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ќе се врши САМО во еден термин од 11:00 часот

СуперПонуди Најпродавано Најново
КАТЕГОРИИ
Авто галантерија
Видео надзор и аларми
Компјутерска галантерија
Мобилна галантерија и телефони
Разно
Таблети и галантерија

Артикли на промоција

Masina za reparacija na ploci (BGA) WDS-700

Цена
212.000 ден. /парче
Опис

Repair steps
1)      Separate the BGA chip from mother board -we called desoldering
2)      Clean Pad
3)      Reballing  or replace a new BGA chip directly
4)      Alignment/Positioning -Depend on experience ,silk frame ,optical camera
5)      replace a new BGA chip - we called Soldering

Total power

Max 2500W

Heater power

Upper temp.zone 1200W,Down temp.zone 1200W

Electrical material

Driving motor+ smart temp.controller+color touch screen

Temperature controlling

(high precision K-sensor)(Closed Loop),independent temp.controller,the precision can reach ±1

Locating way

V shape slot,PCB support jigs can adjust

PCB size

Max 140×160mm Min 5×5 mm

Applicable chips

Max 80×80mm Min 1*1 mm

Overall dimension

L450*W470*H670mm

Temperature Interface

1 pcs

Weight of machine

40KG

Color

Blue+White Mini BGA rework station

 

Nozzles : 4 top,1 bottom

 

 

 

Испорака
0 ден.
за нарачка над 2.000 ден. испораката е бесплатна
Продажба
Рејтинг
Количина
парче
Вкупна цена
212.000 ден.

Тие што го купиле овој артикл исто така купиле